top of page

Ochranný amulet z Indie

About Us

 Ako už iste tušíš, spomínaným darčekom ku kompletnej malej alebo veľkej čakrovej sade sviečok, je 

ručne vyrábaný ochranný amulet pre dlhý a radostný život. Každý jeden amulet je originál, neexistujú dva rovnaké.

Amulet kompletne ručne vyrábali mníchovia z indického kláštora Tashi Lunpo a môžeš ho vidieť na fotkách nižšie. Amulet sa nerozbaľuje, zložiť ho do pôvodného stavu je takmer nemožné. 

Mantry v amulete sú písané v tibetštine a chránia všetky cítiace bytosti pred prírodnými katastrofami, chorobami, nešťastiami, ... a podobne. Mantra je doporučená i ako ochrana pred strachom. Sanskrtský názov pre toto božstvo je Ushnisha Sitatapatra (tibetsky Du Kar). Jej mantra znie takto: OM SIT TA TA PA TREY HUM PHET.
Ushnisha Sitatapatra je ženská bodhisattva súcitu Avalokiteshvary. Rovnako ako on ma i ona vo svojej podobe tisícero očí a ruk, ktoré dohliadajú na bytosti a chránia ich. Takto symbolizuje silu aktivného súcitu.

sada2.png

Kláštor Tashi Lunpo

Ako sme písali o pár riadkov vyššie, v indickom kláštore Tashi Lunpo mníchovia ručne vyrábajú tieto ochranné amulety.

V kláštore žijú mníchovia, ktorí utiekli z Tibetu a z himalájskej oblasti, kvôli nepriaznivej situácií v svojej rodnej krajine. Kláštor preto hrá dôležitú úlohu pri zachovaní buddhismu. Jedným z aspektov je i škola a kláštor sa tak snaží, i napriek neľahkej finančnej situácií, ponúknúť najlepšie možné vzdelanie. Práve tieto ochranné amulety sú jedna z možností zaistenia potrebných financií. Okrem darčeku v podobe amuletu získaš i dobrý pocit z pomoci druhým.

Pozrite sa ako to v kláštore Tashi Lunpo vyzerá:

Ďakujeme, že pomáhaš
spolu s nami.

bottom of page