top of page

Čakry

About Us

Čo sú čakry? 

    Slovo čakra je sanskrtské slovo a znamená „kruh, koleso“. Čakry sú energetické víry v tele každého človeka, ktorými prúdi energia dovnútra i von z tela. Môžeš si ich predstaviť ako vrtuľky, ktoré poháňajú rôzne druhy energií. 

Odkiaľ sa vlieva energia do čakier?

    Energia môže byť z rôzných zdrojov. Jednak je to naša životná energia (kundalini) a duchovná sila.

Čakrami prijímame duchovnú energiu (pránu) a všetky energie okolo nás.
Čakrami môžme do tela dostávať energiu od ľudí, ktorí nám napríklad chcú pomôcť, ale energia nám

môže byť niektorými ľuďmi i odčerpána. To nás oslabuje a cítime sa unavení.

Čo keď sú čakry zablokované?

    
    V čakrách sa ukladá energia naších traumat a nepríjemných, bolestivých události.

Z toho dôvodu môžeme mať niektoré čakry touto energiou zablokované. Naša životná energia nemôže dostatočne prúdiť, z čoho môžu vznikať rôzne bolesti alebo i choroby. Preto je dobré čakry pravideľne stimulovať a čistiť.

Keď prúdi energia v čakrách správne, je dosiahnutá určitá frekvencia, ktorá človeka otvára psychickým schopnostiam a vyšším duchovným úrovniam. Pri pravideľnej harmonizácií čakier sa v tele spúšťajú samo uzdravovacie procesy.

Koľko máme čakier?

Čakier máme v našom tele stovky, každý akupunktúrny bod je vlastne malá čakra. Každá čakra má svoju špecifickú charakteristiku. Odlišuje sa od ostatných čakier svojím tvarom, farbou, znením, témami a orgánmi, ku ktorým sa vzťahuje.


Pre každého človeka je najdôležitejších týchto 7 hlavných čakier: 

1. čakra: MULADHARA – koreňová, základná 

2. čakra: SVADHISTANA – sexuálna, sakrálna 

3. čakra: MANIPURA – solárna, pupečná 

4. čakra: ANAHATA – srdcová 

5. čakra: VIŠUDDHI – krčná 

6. čakra: ADŽŇA – čelná, tretie oko 

7. čakra: SAHASRÁRA – korunná 

body chakras.jpg

Prečo čakrové sviečky?

Je známe, že aromaterapia a kolorterapia sú jedny z najlepších prostriedkov, ktorými sa nechá ovplyvniť ľudské podvedomie a psychika. Práve preto esenciálne oleje v spojení s farbami veľmi dobre harmonizujú čakrový systém.
Esenciálne oleje v čakrových sviečkach sú presne namiešané pre každú jednu zo siedmich čakier.

Jednu čakru reprezentuje jedna alebo viacej špecifických vôní, ktoré sú v zmesi zastúpené spolu s ďalšími, ktoré sa navzájom prepojujú a prinášajú čo najsilnejší účinok

Čo znamená aromaterapia a kolorterapia pomocou čakrovej sviečky? 

 
    K otvoreniu a harmonizácií jednotlivých čakier sa používajú esenciálne oleje. 
Účinné sú iba 100% prírodné, pretože syntetické vonné oleje postrádajú liečivú silu rastlín a komplexnú paletu
vzájomne na seba posobiacich látok, ktoré vznikajú jedine v prírode.


Esenciálne oleje sú prírodné látky, ich účinok je v súznení s potrebami tela i duše. Prírodné esencie taktiež vysielajú určité vibrácie, ktoré pôsobia priamo, bez potreby nosu. Pri aktivácií čakier sa uplatňujú obe formy prenosu. Pre každú čakru sa používa iná špeciálne namiešaná zmes esenciálnych olejov.  

 
    Čakrové sviečy využívajú i kolorterapiu. Sviečka je vždy v sýtej farbe danej čakry. Farba rovnako ako vôňa vysiela určitú vibráciu a ovplyvňuje nás bez toho, aby sme o tom rozhodovali vedome.  
 

  Naše sviečky dokonale spojujú aromaterpiu a kolorterapiu v jedno. Výhodou sviečok je i vznikajúci oheň, ktorý ma sám o sebe očistnú funkciu. Oheň sa už od pradávna používa pri rôzných náboženských a očistných rituáloch. 

Má schopnosť spáliť všetko zlé a nepotrebné, očisťuje priestor, navodzuje pocit kľudu a harmónie, umocňuje odpočinok a naviac zútuľňuje náš domov. 

Ako na to?

Na predošlej stránke nájdeš základný prehľad čakier, stručnú charakteristiku každej čakry a preklik na všeobecnú charakteristiku čakry = psychický a fyzický vplyv danej čakry na naše telo, prejavy blokácie a doporučenia ako čakru prečistiť. Čakrové sviečky slúžia ako pomocný prostriedok pri jednotlivých praktikách a cvičeniach.

    Napríklad pri meditácií na konkrétnu čakru, je dobré si zapáliť odpovedajúcu čakrovú sviečku. Rovnako si môžeme čakrovú sviečku zapáliť pri harmonizačnej masáži, cvičení jógy alebo pri inej duchovnej praktike či rituále


    Čakrové sviečky môžeme mať umiestnené všetky pokope, na jednom mieste alebo ich rozmiestniť rôzne po byte, na základe toho čo ovplyvňujú. Napríklad 2.čakrová sviečka je vhodná do spálne, 3.čakrová sviečka do jedálne alebo kuchyne, 4.čakrová sviečka do obývačky, ...... a podobne.

Ak Ti je niečo nejasné kľudne nám napíš a rádi Ti poradíme. Napísať môžeš cez sociálne siete alebo kontaktný formulár.

bottom of page