top of page

Príbeh sviečok

About Us

Samotný príbeh sviečok sa začal písať cca rok pred tým ako bola vyrobená prvá sviečka.

Poď zaspomínať na počiatky a cestu sviečok My-Candle spolu s nami.

Presný deň, kedy vznikla myšlienka vyrábať sviečky, si už nepamätáme, ale jedno je isté - sviečky milujeme. Horia u nás každý deň bez ohľadu na ročné obdobie. Je to akýsi rituál pohody a harmónie. Tento rituál sa v nás zakorenil na toľko, že deň bez sviečok by nám prišiel neúplný ... ako keby mu niečo chýbalo.

Zdravie na prvom mieste

Možno Ťa napadlo, že sviečky sme začali vyrábať z dôvodu vysokej vlastnej spotreby. Je pravdou, že by sa dala počítať na kilá, ale pri zrode sviečok stálo úplne niečo iné. Bolo to zdravie.

Niekoľko rokov pred výrobou prvej sviečky sa objavili u nás zdravotné komplikácie spojené s dýchaním a kožnými problémami, najmä v okolí očí. Riešili sme to roky klasickou cestou - bielou medicínou. Nakoľko to nezaberalo, hľadali sme alternatívnu cestu u liečiteľov. Pri jednom z rozhovorov sme zmienili našu záľubu v sviečkách. Padla myšlienka, že by to mohlo súvisieť - priznáme sa, že nám to prišlo ako hlúposť, ale za skúšku nič nedáme a sviečky sme obmedzili.

Na naše prekvapenie sa začali zdravotné komplikácie zlepšovať. Jediné čo sa nám na tom nepáčilo je, že sme museli obmedziť náš rituál a preto sme začali pátrať. Pýtali sme sa ako je to možné a kde je ten dôvod, že to súvisí so sviečkami.

 

Druhé prekvapenie prišlo v momente, keď sme zistili ako sa sviečky vyrábajú. Respektíve, čo sa do nich pri výrobe pridáva. Dokonca i mnohé sviečky z prírodných materiálov boli plné aditív. Najčastejšie to boli látky urýchľujúce výrobu - látky proti zmršťovaniu alebo látky urýchľujúce tuhnutie, ďalej látky urýchľujúce horenie sviečky, rôzné zvýrazňovače vôní, povrchové impregnácie a podobne. Udivilo nás, že sa často impregnuje i samotný knot sviečky. Začalo nám byť jasné prečo pálenie sviečok mohlo spôsobovať vyššie uvedené zdravotné potiaže.

November 2015

Začali sme sa sami seba pýtať, či je možné vyrobiť sviečku bez všetkých tých aditív. Nakúpili sme všetok potrebný materiál a pustili sme sa do toho. Po niekoľkých dňoch skúšania sa podarilo a v novembri 2015 sa zrodila prvá sviečka.

S malou dušičkou sme ju zapálili a sledovali čo sa bude diať.

Hurááá sviečka funguje - horí, neprská, nedými, nesteká, ... a čo je hlavné nespôsobuje zdravotné obtiaže. Ihneď sme si vyrobili ďalšie a nakoľko sa blížil advent, vyrobili sme si na veniec tieto nové zdravé sviečky. Do naších sviečok sme sa zamilovali a s rovnakou láskou ako ich vyrábame pre seba, ich robíme i pre Teba.

 

 

 

 

Proces výroby a presné postupy ako u prvej sviečky používame do dnes. Bližšie sa výrobe venujeme v sekcií "Výroba sviečok" kde sa dozviete čo znamená náš slogan z loga i presnejší postup pri výrobe.

Si pripravený zamilovať sa
do svojej prvej sviečky?

bottom of page