top of page

Výroba sviečok

About Us

V sekcií "Príbeh sviečok", sme hovorili o dôvodoch, ktoré nás priviedli k výrobe poctivých a zdravých sviečok. Rozhodli sme sa inšpirovať prírodou - dávame sviečke dostatočný čas a starostlivosť, aby načerpala potrebnú energiu a ožila.

Čo tým myslíme? Jednoducho povedané, nijako neurýchľujeme výrobu sviečok.

Nemiešame k vosku žiadne látky, ktoré by zrýchlovali produkciu sviečok na úkor kvality a Tvojho zdravia. Takto to v prírode nechodí, všetko potrebuje svoj čas. Preto výroba jednej sviečky trvá 4 až 6 hodín. Výsledok rozhodne stojí za to.

Celý proces výroby prebieha výhradne ručne. Jednak veríme, že šikovné ruky nič nenahradí a jednak iba takto dokážeme mať pod kontrolou každý jeden krok výroby. Zaslúžite si to najlepšie a nemali by ste pristúpiť na kompromis


U sviečok My-Candle si kombináciu vône a farby vyberáte sami. Výnimkou sú sviečky z čakrovej kolekcie, kolekcie Ayurvéda a kolekcie Zverokruh. Tu je vôňa a farba vopred daná, aby sa násobil účinok stimulácie alebo harmonizácie danej čakry, dóše či znamenia zverokruhu.

V harmónií s Tvojou dušou

Počas celej výroby sviečok dbáme na to, aby bolo všetko v harmónií s Tebou - s Tvojou dušou. Preto je prioritou používať 100% prírodné suroviny a správať sa 100% zodpovedne. Iba tak môžu byť sviečky v 100% súhre s Tebou 

Čo tým myslíme?

Všetko vysvetlíme ... čítaj ďalej.

100% prírodné suroviny

Na výrobu sviečok My-Candle používame 100% prírodný palmový vosk v najvyššej kvalite a bez pridaných aditív.

Pridané aditíva stáli za našími zdravotnými problémami a preto sa im strikne vyhýbame. Bežne sa do sviečok pridávajú látky urýchľujúce tuhnutie a látky zabraňujúce zmršťovaniu, vďaka ktorým trvá výroba iba zlomok času. Častou zložkou bývajú i látky urýchľujúce horenie, vďaka ktorým si rýchlejšie kúpiš ďalšiu sviečku.

U nás majú akékoľvek aditíva červenú a hovoríme im jasné NIE.


U sviečok My-Candle máš istotu 100% prírodného palmového vosku. Kladieme dôraz na detail a preto i knot sviečky je 100% prírodný. Skladá sa zo surovej pletenej bavlny bez zbytočnej parfumácie alebo impregnácie parafínom. 

100% zodpovedne

Palmový vosk je často diskutovaný kvôli kontroverznému spôsobu pestovania olejových paliem. Pestovanie súvisí s odlesňovaním pralesov a neetickým prístupom k životnému prostrediu, zvieratám i pôvodným obyvateľom.

Najviac palmového vosku (zhruba 95%) sa spracováva v kozmetickom a potravinárskom priemysle. Síce palmový vosk pre sviečky tvorí iba zlomok produkcie, i tak sme si dali za cieľ vybrať palmový vosk 100% zodpovedný ku všetkým. Dlho sme hľadali i alternatívu v podobe sójového vosku a iných rastlinných voskov a zistili sme, že tu je situácia ešte ďaleko horšia. Zostali sme pri palmovom vosku, ktorý pochádza z ekologicky udržateľnej produkcie.

Nakupujeme vosk z palmových plantáži v Malajzií, ktoré sme navštívili v roku 2018. Na vlastné oči sme videli, že palmový olej sa dá pestovať bezohľadne a dá sa pestovať i s ohľadom na všetko živé. Voľba bola jasná. Vosk pochádza od firmy Britz, ktorá vďaka najmodernejším pracovným postupom dokáže zefektívniť výrobu a tým eliminovať dopad na životné prostredie. Spoločnosť Britz a Malajzia samotná sa zaviazali k zachovaniu a obnove pralesov minimálne na 50% ich pôvodnej rozlohy. Náš výrobca je členom organizácie RSPO, ktorá vďaka osvete medzi pestovateľmi previedla až 20% celkovej produkcie na trvalo udržateľnú výrobu a 100% zodpovedný prístup k životnému prostrediu.

Viac o produkcií Britz sa dočítate tu: https://britznetworks.com/
Viac o organizáciá RSPO a jej činnosti tu: https://greenpalm.org/

Sme hrdí, že používame palmový vosk z udržateľných zdrojov a prispievame tak k obnove pralesov i šíreniu osvety ohľadom zodpovedného prístupu k prírode, zvieratám i ľuďom.

 

Vykročte na túto cestu spolu s nami. 

bottom of page